SUKCES UCZENNICY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W ZAWODZIE FRYZJER

Dnia 04 kwietnia 2018 r. w Słupsku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie w zawodzie fryzjer”. Organizatorami konkursu była Pomorska Wojewódzka Komenda OHP oraz 11-23 Hufiec Pracy w Słupsku.

Zespół Szkół Nr 2 i 11-18 Hufiec Pracy reprezentowała uczennica z klasy III SW: Joanna Goliszek, odbywająca praktyczną naukę zawodu w  Salonie Fryzjerskim „Joanna” w Nowym Dworze Gdańskim, którego właścicielem jest Pani Joanna Dzieciuch.

Konkurs składał się z 2 etapów: części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych, dotyczących zagadnień z zakresu fryzjerstwa. Na drugi etap konkursu składały się dwie konkurencje praktyczne: wyciskanie fal na główce treningowej oraz wykonanie fryzury kreatywnej z zastosowaniem splotów  warkoczowych.

Decydujący wpływ na ostateczne wyniki eliminacji, miała jakość i precyzja uczesania, umiejętność prezentowania wykonanej pracy oraz kreatywność uczestników konkursu.
Uczennica naszej szkoły Joanna Goliszek zajęła I miejsce, dzięki czemu będzie reprezentowała Zespół Szkół nr 2 i Pomorską Wojewódzką Komendę OHP na zawodach ogólnopolskich.

mgr Gabriela Figacz
kierownik praktycznej nauki zawodu