UDZIAŁ W 7 EDYCJI METROPOLITALNYCH TARGÓW PRACY POMORZA

Dnia 18. kwietnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z klasy: III Technikum Mechanicznego, III Technikum Informatycznego oraz klasy 2W Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z nauczycielami: Ireną Mesinger, Małgorzatą Popik i Gabrielą Figacz uczestniczyli w Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza w Gdańsku.

Na targach swoją ofertę zaprezentowali pracodawcy działający na terenie całego Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, a także firmy poszukujące osób do pracy w państwach Unii Europejskiej. Dla wszystkich przedsiębiorców zarezerwowano około 180 stoisk.

To już siódma edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Wśród wystawców można było znaleźć firmy, reprezentujące wszystkie sektory gospodarki. Nie zabrakło znanych i cenionych marek, jak i regionalnych przedsiębiorstw, a wśród nich m.in.: Arla, Bioway, Carrefour, Biedronka, DTC. Gdańsk. SA, Kemira, Lotos, Nationale- Nederlanden, Stolmark oraz Poczta Polska.

Obecni na targach rekruterzy dysponowali ofertami pracy dla: kierowców, pracowników ochrony, stolarzy, elektryków, spawaczy, programistów, grafików, spedytorów, kierowców, księgowych, kasjerów, sprzedawców, magazynierów, pracowników obsługi klienta i informatyków.

Zorganizowano Aleję Rekrutacji, specjalną Strefę Przedsiębiorczości, a dla uczniów i studentów - specjalne stoisko Centrum Rozwoju Talentów, na którym pomagano odkryć zawodowe predyspozycje oraz określić dalszą ścieżkę zawodową. Osobną strefę zapewniono także dla cudzoziemców, którzy chcieliby rozpocząć pracę w Polsce oraz dla mieszkańców województwa pomorskiego zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy