Wycieczka klasy 4 tż

Dnia 27.09. 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Nowy Dworze Gdańskim  brali udział  w wycieczce  edukacyjnej do Elbląga. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klasy IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami.

Celem wyjazdu było zwiększenie integracji uczestników, szerzenie pozytywnych postaw i wzorców spędzania czasu wolnego oraz korzystania z dóbr kultury. Na program wycieczki złożyło się uczestnictwo w seansie filmowym w Multikinie oraz zwiedzanie i uczestniczenie w lekcji muzealnej w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Podczas zajęć pojawiały się pytania: kto i kiedy wynalazł pocałunek, kiedy pojawiły się kosmetyki upiększające , jakie posagi stawiał zwykły rzymianin w swoim atrium czy ogrodzie. Na te i inne pytania uczestnicy uzyskali odpowiedz podczas zajęć pt. „O świecie relacji damsko-męskich na przestrzeni dziejów faktów kilka”.

Ewelina Kępińska –Lipińska
Wioletta Odoom