Edukacja obywatelska poza szkołą

Dnia 5 października 2016 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się V Forum Pomorskiej Edukacji, którego tematem była ,,Edukacja obywatelska poza szkołą”. W debacie uczestniczył Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 wraz z opiekunem M. Sobczyk oraz dyrektor szkoły Wioletta Przyborowska. Organizatorami spotkania był Marszałek Województwa Pomorskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim ...

Forum subregionalne ma na celu integrację różnych środowisk, w których wyrasta młody człowiek oraz diagnozę pomorskiego społeczeństwa z perspektywy postaw obywatelskich.

Wśród osób prezentujących dobre praktyki był nauczyciel historii Zespołu Szkół nr 2 Łukasz Kępski.Przekąski na spotkanie przygotowali uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 2.