Targi Edukacji i Pracy w Zespole Szkół nr 2

Dnia 15.11.2016r. na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Targi Edukacji i Pracy, których organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku oraz Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim ...

Podczas targów swoje stoiska zaprezentowali m.in.: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, Punkt Pośrednictwa Pracy w Malborku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Gdańsku, Żuławski Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Gdańskim, iFlexS Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego w Elblągu, Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim, Secespol w Nowym Dworze Gdańskim, Dorota Kapiszka  Mobliny Salon Fryzjerski, Promedica 24 w Elblągu,  Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna w Elblągu, Państwowa Szkoła Wyższa w Elblągu, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Malborku.

Swoją ofertę edukacyjną przedstawił również Zespół Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, reprezentowany przez uczniów: Patrycję Piekarską, Sebastiana Bartkowskiego i Wiktora Sikorę.

Głównym celem Targów Edukacji i Pracy była promocja zatrudnienia, pomoc w aktywizacji zawodowej oraz stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy gimnazjami, absolwentami szkół średnich i pracodawcami. W czasie targów uczniowie z okolicznych gimnazjów mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, prowadzonych przez doradców zawodowych. W tej części młodzież wzięła udział w prezentacji multimedialnej na temat realizacji zagranicznych staży zawodowych na terenie Austrii i Niemiec przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w ramach projektu: „Szansa na sukces - doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim”.

Na zaproszonych gości czekała również atrakcja kulinarna, przygotowana przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczycieli przedmiotów gastronomicznych – Gabrielę Kuszner-Drobik i Emilię Megger- Lisewską.

Doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz