DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Dnia 18 listopada z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK odbyło się uroczyste spotkanie z honorowymi krwiodawcami. Na spotkanie zaproszona została również delegacja Zespołu Szkół nr 2 ...

- młodzież oddająca krew, która z rak władz Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, Wicestarosty Pani Barbary Ogrodowskiej, Kierownika Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Pani Iwony Kąsek oraz Prezesa OSP Nowy Dwór Gdański Pana Jarosława Dywizjusza otrzymała upominki za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, dzielenie się bezcennym darem jakim jest krew. Pani Barbara Ogrodowska podziękowała wszystkim zebranym za niesioną pomoc osobom, które potrzebują tak cennej dla życia krwi. Kolejna akcja oddawania krwi w Nowym Dworze Gdańskim (pod OSP) odbędzie się dnia 9 grudnia 2016 roku.

Wszystkich pełnoletnich uczniów zapraszamy do udziału w etapie szkolnym XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” 2016/2017. Etap szkolny trwa od 1 września 2016 roku do 10 czerwca 2017 roku. Uczniowie, którzy oddadzą w tym czasie największą ilość krwi oraz udokumentują ten fakt zostaną nagrodzeni. Bliższych informacji na temat regulaminu Turnieju udziela wychowawca świetlicy, Pani Monika Gurak.

mgr Monika Gurak