STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2

Dnia 28 listopada 2016 roku Ilona Katarzyna Andzel uczennica Technikum w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, odebrała z rąk Kuratora Oświaty w Gdańsku Pani Moniki Kończyk i Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Derlicha Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.

Ilona Andzel  ma najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowe zachowanie. Jest osobą bardzo aktywną i lubi angażować się w życie szkoły. W samorządzie szkolnym pełni funkcję przewodniczącego. Bierze udział w organizowanych tematycznych warsztatach samorządowych dla gimnazjalistów. Chętnie pomaga organizować szkolne imprezy i kierować pracami organizacyjnymi podczas ich realizacji. Uczennica przykładnie realizuje wszystkie obowiązki szkolne, samodzielnie rozwijała swoje zainteresowania i uzdolnienia. Potrafi korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji i samodzielnie, systematycznie wzbogaca swoją wiedzę. Miniony rok szkolny był dla niej twórczy i wymagał umiejętności organizacji. Zrealizowane przez Ilonę Andzel przedsięwzięcia:
  1. prowadzenie apeli szkolnych jako przewodnicząca SU;
  2. prowadzenie imprez szkolnych „Otrzęsiny klas I”, Andrzejki szkolne;
  3. przygotowywanie potraw z grilla podczas festynu szkolnego;
  4. prowadzenie warsztatów samorządowych – innowacja pedagogiczna;
  5. przygotowanie i pokaz prezentacji multimedialnej na temat. kulturalnego zachowania;
  6. udział w obchodach 11 listopada – składanie kwiatów pod pomnikiem;
  7. prowadzenie Dnia Otwartego Szkoły – podawanie informacji o szkole;
  8. udział w warsztatach GEOCACHNGOWYCH – przygotowywanie poczęstunku;
  9. I miejsce w Konkursie Plastycznym na projekt znaku drogowego przypominającego o zapinaniu pasów;
  10. III miejsce w II Szkolnym Konkursie wiedzy Gastronomicznej;
  11. I miejsce w Szkolnej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej;
  12. udział w XIV Konkursie o Żywności i Żywieniu;
  13. udział w etapie wojewódzkim II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego.
Gratulacje składają: dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna, wychowawca klasy, samorząd uczniowski oraz koleżanki i koledzy.