IDEALNY SAMORZĄDOWIEC - INNOWACJA PEDAGOGICZNA

10-lecie Warsztatów Samorządowych Zespołu Szkół nr 2

Dnia 02 grudnia 2016 w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim Samorząd Uczniowski zorganizował dla samorządów szkół gimnazjalnych z powiatu nowodworskiego warsztaty „Idealny Samorządowiec”.

W warsztatach, które są innowacją pedagogiczną organizowaną po raz dziesiąty, uczestniczyły gimnazja z Nowego Dworu Gdańskiego, Kmiecina, Marzęcina, Krynicy Morskiej, Sztutowa, Ostaszewa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a także młodzież ze szkoły partnerskiej w Elmshorn z Niemiec, którzy odbywają staże w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego „SZANSA NA SUKCES – doskonalenie i rozwój umiejętności zawodowych uczniów na poziomie europejskim”.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie obejrzeli film o Zespole Szkół nr 2. Następnie pracowali metodą burzy mózgów pogłębiając swoją wiedzę na temat samorządności. W drugiej części warsztatów wszyscy udali się do pracowni gastronomicznej, gdzie pod kierunkiem nauczycieli zawodu i uczniów klasy gastronomicznej przygotowywali potrawy. Dodatkową atrakcją była projekcja filmu przygotowanych przez uczniów szkoły „Tajemnica Domu Mugmatzów” w ramach projektu „Zaczarowane Żuławy”.

W warsztatach uczestniczyli: Wicestarosta Nowodworska Barbara Ogrodowska, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.

Spotkanie podsumowała Dyrektor Szkoły Wioletta Przyborowska. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i zostali zaproszeni na przyszłoroczne spotkanie.

Samorząd Uczniowski ZS2