TURYSTYKA DLA KAŻDEGO

„Turystyka dla każdego – promocja powszechnej dostępności” - pod takim hasłem odbyły się w Bankoku oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki.

Już po raz piaty uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej podjęli się organizacji tak ważnego dla  nich święta. Tego jednego dnia w roku mają znakomitą okazję stać się mieszkańcem innego kraju.  Oznacza to, że mogą się przebierać w tradycyjne stroje, tańczyć, przygotowywać smaczne potrawy oraz opowiadać o kulturze i obyczajach danego państwa. W związku z tym, iż nasza młodzież od kwietnia do września uczestniczyła w zagranicznych stażach zawodowych w ramach programu POWER na zasadach programu Erasmus+, oraz wprowadziliśmy naukę języka hiszpańskiego, wybraliśmy kraje europejskie: Austrię, Francję i Hiszpanię.

Głównym celem obchodów jest rywalizacja międzyklasowa, podczas której wyłaniamy Szkolenego Chempiona Turystyki. Tak więc na uczniów czekało wiele interesujących konkurencji intelektualnych. Między innymi składanie holenderskich tulipanów według zasad origami,  prezentacja kraju europejskiego, interaktywny quiz wiedzy czy układanie puzzli.

Tegoroczną niespodzianką było zaproszenie do szkoły pana Marcina Stencel, podróżnika, blogera i organizatora Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych, który wchodził w skład jury a po wyłonieniu zwycięzcy poprowadził prelekcję i opowiedział nam o swojej ostatniej podróży po Boliwii.

Szkolnym Chempionem Turystyki 2016 została klasa III tot.

Gratulujemy wszystkim klasom wiedzy i pomysłowości.