KONKURS "POLSKA w UNII"

Dnia  21 marca 2017 odbyły sie w naszej szkole eliminacje konkursu "Polska w Unii".Jest to czternasta edycja konkursu,  który organizowany jest w ramach obchodów DNIA EUROPY.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Tegoroczne obchody odbywają się przy współpracy i pod patronatem Pana Jarosława Wałęsy Posła do Parlamentu Europejskiego. Tematem wiodącym obchodów jest „Promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży w kontekście rynku wewnętrznego”.

W tym roku, oprócz wykładów dla młodzieży organizatorzy przygotowali warsztaty dla nauczycieli – pt. "Podstawy przedsiębiorczości".

Podsumowaniem obchodów będzie konferencja oraz Gala Dnia Europy, która odbędzie się 19 maja na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie. Podczas uroczystości nastąpi ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów Konkursu Polska w Unii. Gościem honorowym będzie Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nagrodą główną dla 10-ciu najlepszych uczniów będzie wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowany przez Posła Jarosława Wałęsę.

W etapie szkolnym wzięło udział 25 uczniów. Do etapu drugiego awansowali następujący uczniowie: Aleksandra Karczmarczyk (III TOT), Weronika Puszczewicz (III TOT), Natalia Paplewska (III TOT) oraz Jakub Wadowski (III TIM).

Drugi etap konkusu, który wyłoni 10-tkę laureatów odbędzie się w kwietniu.

Z EUROPEJSKIM POZDROWIENIEM - koordynatorzy szkolni Sylwia i Jacek Kuklińscy