RADIO GDAŃSK

Dnia 02.06.2017 roku uczniowie klasy: 2 tim wraz z nauczycielami przedmiotów informatycznych uczestniczyli w wycieczce do Radia Gdańsk.

W radiu, już na samym początku przywitał nas serdecznie jeden z pracowników Radia Gdańsk, pan  Arkadiusz Chomicki.  Był on naszym przewodnikiem po miejscu, w którym rodzą się oraz idą w świat wiadomości radiowe z naszego regionu, jak i te, w których tworzy się i rejestruje muzykę.

Początki Radia przypadają na 13 czerwca 1945 roku – funkcjonowało ono jako stacja samodzielna, następnie oddział Polskiego Radia, który przygotowywał kilka godzin programu, by w pozostałym czasie retransmitować jedynie program ogólnopolski. Obecnie Radio Gdańsk to jedna z 17 samodzielnych rozgłośni publicznego Polskiego Radia realizująca odrębne programy regionalne, nadawane na teren poszczególnych województw.

Ponadto uczniowie zobaczyli ogromną audiotekę z tysiącami płyt oraz poznali historię rozwoju rejestratorów dźwięku, na których przez lata pracowali radiowcy.

Obok realizacji programu Radio Gdańsk prowadzi działalność nagraniową. Dysponuje studiami nagraniowymi, z których korzystali m.in.: zespół Myslovitz, Anita Lipnicka i John Porter, Jean-Michel Jarre, Jan Kaczmarek, Shakira, Patrycja Markowska.

Nauczyciele przedmiotów informatycznych,
M. Popik, S. Wyrzykowski, D. Żulpo