WARSZTATY Z GRAFIKI WEKTOROWEJ

Jak ważne we współczesnym świecie jest wykorzystanie dobrej grafiki użytkowej wie prawie każdy  kto korzystał z mediów społecznościowych.

Snapy, memy, plakaty czy też banery na naszym koncie facebookowym to już codzienność, bez której nie wyobrażamy sobie komunikacji. Dlatego też w ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 2 przez Stowarzyszenie Warszawska54.org projektu MON+, czyli Mobilny Oblatywacz po Nowym Dworze Gdańskim zorganizowaliśmy warsztaty dla grafików komputerowych. Ich tematem przewodnim była grafika wektorowa oraz DTP. Warsztaty dla młodzieży poprowadził p. Michał Sumeradzki z Studia Reklamowego Sumer.

W trakcie zajęć uczniowie na własne oczy mogli przekonać się jak trudnym i mozolnym zajęciem jest stworzenie projektu graficznego. Sami od podstaw, czyli kartki i flamastrów (nie komputera) tworzyli swoje własne loga. Ich prace posłużyły p. Sumeradzkiemu do zaprezentowania podstawowych zagadnień związanych z grafiką użytkową. Uczniowie poznali zagadnienia związane z kompozycją przestrzenną oraz wykorzystaniem symboli jako środka komunikacji społecznej. Już wkrótce będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas warsztatów w trakcie tworzenia mobilnego przewodnika po stolicy Żuław.

Projekt MON+, czyli Mobilny Oblatywacz po Nowym Dworze Gdańskim dofinansowany jest w przez Gminę Nowy Dwór Gdański w ramach realizacji zadań publicznych.

mgr Ł. Kepski