NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci  te słowa znakomitego angielskiego historyka, specjalisty od historii kraju nad Wisłą, Normana Daviesa doskonale obrazują to co wydarzyło się 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Przygotowana przez uczniów  klasy I TOŻ i III TIM akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości pt. Pociąg do wolności nie tylko przenosiła widzów do czasów walk narodowo - wyzwoleńczych, ale była również przykładem tego jak należy pamiętać o 11 listopada 1918 r. Oprócz zdjęć, obrazów i pieśni z przełomu XIX/XX wieku, które wplecione zostały w film pojawiły się również wspołczesne utwory poruszające temat wolności i niepodległości. Urozmaicone one zostały m.in. zdjęciami jakie uczniowie naszej szoły przygotowali na ten dzień.

Apel przygotowali uczniowie kl. I TOŻ: Monika Fila, Natalia Frischkemuth, Maciej Kos, Maciej Podsiadły oraz Piotr Ziarkowski oraz uczennica klasy I S Monka Graff. Słowa podziękowania należą się również męskiemu churowi z klasy III TIM, który podczas uroczystości odśpiewał Rotę i Pieśń Legionów.

mgr Łukasz Kępski