„ZRÓWNOWAŻONA TURYSTYKA - NARZĘDZIE ROZWOJU”

„ZRÓWNOWAŻONA TURYSTYKA - NARZĘDZIE ROZWOJU” – pod takim hasłem odbyły się w Katarze oficjalne obchody światowego dnia turystyki.

Już po raz szósty uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej podjęli się organizacji tak ważnego dla nich święta. Tego jednego dnia w roku mają znakomitą okazję stać się mieszkańcem innego kraju. Oznacza to, że mogą się przebierać w tradycyjne stroje, tańczyć, przygotowywać smaczne potrawy oraz opowiadać o kulturze i obyczajach danego państwa. W związku z tym, iż tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się Katarze, wybraliśmy kraje azjatyckie: Indie, Arabię Saudyjską oraz Izrael.

Głównym celem obchodów jest rywalizacja międzyklasowa, podczas której wyłaniamy Szkolnego Championa Turystyki. Tak więc na uczniów czekało wiele interesujących konkurencji intelektualnych. Między innymi zabawne zagadki geograficzne, prezentacja kraju azjatyckiego, czy układanie hasła reklamowego oferty turystycznej.

Szkolnym Championem Turystyki 2017 została klasa IV tot.

Gratulujemy wszystkim klasom wiedzy i pomysłowości.