Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE PT.: „HANDEL LUDŹMI”

Uczniowie klas I, II, III, IV  Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w spotkaniach z Panią Magdaleną  Pinkowicką z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd.

Celem zajęć było przedstawienie mechanizmów stosowanych przez osoby zajmujące się handlem ludźmi w celu komercyjnego wykorzystania osób zwerbowanych. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka jest skala handlu ludźmi w Polsce; w jakich formach występuje, u kogo szukać pomocy. Uzyskali informacje o systemie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi. Szczególna uwaga uczniów została skierowana na konieczność sprawdzania wiarygodności adresów firm zatrudniających do pracy za granicą.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli film ukazujący jeden z mechanizmów werbowania ludzi, a następnie wykorzystywania ich do pracy przymusowej.

Pedagog,
Wioletta Odoom