„ZDOLNI Z POMORZA” – INAUGURACJA PROJEKTU

13 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza" – Powiat Nowodworski.

Podczas spotkania z rąk Starosty Nowodworskiego, pana Zbigniewa Ptaka uczniowie Zespołu Szkół nr 2: Julia Sobkowiak klasa 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Agnieszka Korzeniowska klasa 2 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych otrzymały zaświadczenia udziału w projekcie. Opiekun pedagogiczno-metodyczny - Izabela Narewska przedstawiła założenia projektu. Psycholog LCNK Barbara Górska przygotowała prezentację „Dziecko zdolne w szkole i w domu”. A także udzieliła rodzicom kilka porad jak motywować i pracować z dzieckiem zdolnym. Podczas spotkania udzielono rodzicom wskazówek, do jakiej literatury mają sięgać, wskazano również przydatne adresy strony internetowej, a także poinformowano o formach wsparcia w ramach projektu „Zdolni z Pomorza". Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 3.2 Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.2 Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego. W roku szkolnym 2017/2018 objęci oni będą wsparciem, lidze zadaniowej, a także korzystać z platformy e-learningowej. umożliwiającym nabycie różnorodnych kompetencji kluczowych w ramach zajęć pozalekcyjnych z fizyki, matematyki i informatyki, a  także z biologii, chemii i kompetencji społecznych. Uczniowie będą mogli również uczestniczyć m.in.: w warsztatach rozwijających kreatywność, spotkaniach akademickich.

szkolny pedagog
mgr W. Odoom