INNOWACJA PEDAGOGICZNA „SZKUTNIK”

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizowana była innowacja pedagogiczna „Szkutnik” przy zawodzie stolarza w klasie pierwszej Zasadniczej  Szkoły Zawodowej.

Program przewidywał zajęcia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia teoretyczne obejmowały ogólną wiedzę na temat jednostek pływających, ich konstrukcję, materiały na kadłuby, systemy zasilania i sposoby wyposażenia, instalacje użytkowe. Zajęcia praktyczne obejmowały poznanie budowy jachtów, zachowanie się jachtów w warunkach rzeczywistych oraz naukę żeglowania i korzystania z napędu pomocniczego na jachcie żaglowym. Ćwiczenia praktyczne przeprowadzaliśmy na wodach Zalewu Wiślanego i Pętli Żuławskiej. Efektem zajęć jest m.in. poznanie bezpiecznego zachowania podczas przebywania na wodzie w różnych jednostkach pływających. Wszystkie zajęcia prowadził instruktor żeglarstwa, jachtowy sternik morski – Andrzej Majsterek.

mgr inż. Andrzej Majsterek