WRÓCILIŚMY SZCZĘŚLIWI I ZADOWOLENI

W miesiącach od stycznia do maja 2017 roku, młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła staże zawodowe w obiektach hotelarskich i gastronomicznych w Niemczech, w miejscowości Glückstadt oraz w Austrii, w Rejonie Karyntii.

Staże zawodowe umożliwiły uczniom przede wszystkim podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych, umiejętności językowych oraz zdobycie nowego doświadczenia zawodowego. Podczas pobytu poznali także zwyczaje i kulturę innych narodów, nawiązali nowe znajomości, a na zakończenie otrzymali certyfikaty i cenne dokumenty poświadczające nabyte kompetencje.

Udział w projekcie wzięło 28 uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej Technikum żywienia i usług gastronomicznych, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie Kucharz oraz Technikum obsługi turystycznej.

Magdalena Haftkowska

nauczyciel przedmiotów turystycznych