Festyn ZS2

Dnia 26 maja 2012 roku, na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbył się FESTYN promujący szkołę. Dzień ten był także okazją do świętowania Dnia Matki...

W ramach festynu odbył się: konkurs samochodowy – polegający na sprawnej i bezpiecznej wymianie koła w samochodzie, konkurs szkolny EURO 2012, konkurs żeglarski sprawdzający umiejętność wiązania węzłów, konkurs wiedzy o regionie – promujący wiedzę o Żuławach, konkurs medyczny – kształtujący prawidłową umiejętność udzielania pierwszej pomocy, konkursy językowe w formie quizu, konkurs literacki, konkurs wiedzy o Chorwacji. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody.

W czasie festynu odbyły się prezentacje 16 państw uczestniczących w EURO 2012 przygotowanych przez uczniów poszczególnych klas:
I tż – Holandia, II tż – Dania, III tż – Włochy, I ti – Chorwacja, II ti – Hiszpania, III ti – Irlandia, I tot – Niemcy, II tot – Ukraina, III tot – Polska, II tm – Grecja, III tm – Francja, I c – Portugalia, I sk – Czechy, I w / II w – Szwecja, II ck – Rosja, II s – Anglia.

Komisja w składzie: dyrektor szkoły Wioletta Przyborowska, inspektor oświaty Agnieszka Glazer, opiekun Samorządu Uczniowskiego Maria Sobczyk, wyłoniła zwycięzcę konkursu – klasę II ck, która reprezentowała Rosję. Drugie miejsce zdobyła klasa II ti reprezentująca Chorwację, a trzecie miejsce uzyskała klasa III tot – Polska.

Dodatkowym atutem festynu były  atrakcje dla najmłodszych i nie tylko: trampolina, zjeżdżalnie, zabawy sportowe na terenie ORLIK-a, występ zespołu muzycznego "The Bitter End", występ szkolnego zespołu muzycznego "African Dream Root".

Przez cały czas trwania festynu uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego częstowali wyrobami cukierniczymi, które przygotowali w szkolnej pracowni gastronomicznej, poza tym zapraszali na degustację zupy – chrzanicy.

Interesującą atrakcją festynu był spektakl "Romeo i Julia"  w języku angielskim przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.
Uczestnicy festynu mieli możliwość obejrzenia prezentacji podróżników: Kariny i Marcina Stencel – "Roczna wyprawa po Ameryce Południowej" oraz Michała Kochańczyka – "Góry Księżycowe – wyprawa w góry Ruwenzori".

Młodzi informatycy wykorzystując swoje umiejętności wykonywali zdjęcia z przebiegu całego FESTYNU, aby później zaprezentować je na szkolnej stronie internetowej www.zs2ndg.szkolnastrona.pl.

Dodatkowo uczniowie Technikum Mechanicznego wraz z nauczycielami zawodu w pracowni diagnostyki samochodowej sprawdzali stan techniczny samochodów, między innymi: zbieżność kół, sprawność hamulców, ustawienia świateł.

W trakcie festynu prowadzone były także "Warsztaty aktywności twórczej", gdzie można było wykonać piękne gipsowe serca, pomalować je i dać swojej mamie z okazji Dnia Matki.

Wszyscy, którzy przyszli na festyn bawili się wyśmienicie, pogoda dopisała, a na twarzach dzieci i dorosłych gościł uśmiech i radość. W opinii uczestników festynu tak atrakcyjna impreza społeczna wpisała się na stałe w działalność Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i kalendarza imprez Powiatu Nowodworskiego. Przygotowane atrakcje spełniły oczekiwania i potrzeby każdej grupy wiekowej. Szczególnie zainteresowani byli gimnazjaliści i ich rodzice. Mieli oni możliwość poznania oferty edukacyjnej szkoły oraz otrzymania materiałów promocyjnych. Ponadto swój punkt informacyjny przygotowała Gdańska Szkoła Wyższa, która przedstawiła ofertę kształcenia. Nowością od nowego roku akademickiego będzie możliwość kształcenia się w Centrum Dydaktycznym w Nowym Dworze Gdańskim w Zespole Szkół nr 2.

Na uznanie zasługuje wzorowa organizacja i przebieg festynu oraz zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego,  uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

SPONSORZY FESTYNU:

• STAROSTWO POWIATU NOWODWORSKIEGO