Zawód STRAŻAK

Dnia 24 września 2012 roku uczniowie klasy IV technikum mechanicznego i IV technikum żywienia z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w prelekcji dotyczącej specyfiki wykonywania zawodu strażaka. Spotkanie w formie prezentacji przeprowadził pracownik Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim Pan kpt. Jarosław Gryciuk.

Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu strażaka, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku.

Warto podkreślić, że taka prelekcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest ona wpisana w coroczny harmonogram działań podejmowanych przez naszą szkołę w celu pomocy absolwentom przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz