OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA BEZ SAMOCHODU

Dnia 22 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Gurak i Pana Marcina Głowackiego wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Na placu przy Żuławskim Ośrodku Kultury zgromadzili się mieszkańcy miasta, przedstawiciele miejscowych służb mundurowych, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatu oraz liczne reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych, zdrowego stylu życia i zrównoważonego transportu. Organizatorzy przypomnieli też o zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a w szczególności o nowym obowiązku posiadania elementów odblaskowych w trakcie poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmroku przez wszystkich pieszych. Kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu był rowerowy przejazd uczestników ulicami miasta, który miał zachęcić mieszkańców do częstszego wykorzystania jednośladów jako alternatywnych dla aut środków transportu.

mgr Monika Gurak