SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

W tym roku akcję Sprzątanie Świata czekała mała rewolucja. Tym razem, nie w trzeci weekend września, ale już w kwietniu rozpoczęła się  największa w Polsce akcja ekologiczna, której kulminacja nastąpiła jesienią.
„Turysto! Szanuj Środowisko!”, pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. Tym razem zachęcano do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody, do zastanowienia się nad tym w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze, co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko, jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów i dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę. Akcja miała na celu promowanie „nieśmiecenia”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę. Kampania objęła szereg działań o charakterze edukacyjno - informacyjnym skierowanych do różnych grup odbiorców, w tym: akcję plakatową (plakat akcji zaprojektował znany artysta grafik Andrzej Pągowski), publikację broszury edukacyjnej, kodeksu odpowiedzialnego turysty, wydarzenia w charakterze eko - pikników towarzyszące akcjom sprzątania.

Nasza szkoła w sposób tradycyjny włączyła się w sprzątanie świata. W dniach 16 – 19 września 2014 roku uczniowie klas: 1 TŻ, 2 W na lekcjach wychowania fizycznego oraz klas: 2 TM, 2 TŻ, 2 CW na godzinach wychowawczych porządkowali teren szkoły, ulicę Warszawską, teren klubu LKS Żuławy oraz park przy wieży ciśnień.

Szkolny koordynator akcji,
mgr Monika Gurak