MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 24 września 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, odbył się Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały różne imprezy, m. in.: spektakl w języku angielskim, przygotowany przez klasę III TŻ, pt. The Wishing Table, projekcja filmu pt. Krzysztof in London oraz konkursy językowe z angielskiego i niemieckiego.

Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole było przedstawienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych tj.: swobodna komunikacja, możliwość różnych form współpracy międzynarodowej oraz sposoby poznawania kultury innych krajów. Pozwoliło nam to poznać inne formy nauki przyswojenia języków obcych.

Zatem uczmy się języków, bo warto!