Innowacja szkutnicza w Zespole Szkół nr 2 rozpoczęta!

Dnia 14 września 2016r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się pierwsze zajęcia z innowacji szkutniczej w klasie I wielozawodowej (w zawodzie stolarz). Zajęcia z uczniami prowadzi Pan Andrzej Majsterek - nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, który posiada uprawnienia żeglarskie...

Celem zajęć jest zdobycie wiedzy i doskonalenie umiejętności jako branży pokrewnej dla zawodu stolarza, zapoznanie z terminologią marynistyczną oraz zastosowanie narzędzi stolarskich. W ramach innowacji szkutniczej przewidziane są następujące bloki:

• Klasa I – 20 godzin teorii, 10 godzin teorii połączonej z praktyką
  • Klasa II-  30 godzin praktyki w firmach szkutniczych
  • Klasa III- 30 godzin praktyki u pracodawcy i na obiektach Pętli Żuławskiej.

Zajęcia praktyczne z uczniami będzie prowadził dyrektor i założyciel Gdańskiej Szkoły Jachtingu Pan Tadeusz Kuśmierski, który już wcześniej realizował kurs szkutniczy dla  uczniów Zespołu Szkół nr 2.
Warto wspomnieć, że szkutnik to dziś zawód atrakcyjny i poszukiwany na rynku pracy, dający w przyszłości wiele możliwości rozwoju. Za zapotrzebowaniem w naszym regionie, przemawia przede wszystkim lokalizacja -Żuławy i Mierzeja Wiślana, otoczone wodami Zalewu Wiślanego oraz Zatoki Gdańskiej.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz