Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Jesteś tutaj:Start / Renowacja URSUSA

Renowacja URSUSA

Apel do absolwentów i przyjaciół szkoły
– renowacja zabytkowego Ursusa

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 przystąpili do realizacji  rekonstrukcji i odnowienia kultowego dla naszego regionu  ciągnika URSUS C-451. Ciągnik stał na postumencie przed budynkiem warsztatów szkolnych, został przewieziony do pracowni mechanicznych,  w których zostanie wyremontowany.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest radny Pan Andrzej Sobociński. Praca przy renowacji ciągnika ma charakter akcji społecznej, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań. Prosimy absolwentów oraz osoby zainteresowane pracami nad remontem historycznego Ursusa o kontakt ze szkołą. Koordynatorem szkolnym przedsięwzięcia jest nauczyciel zawodu Pan Wiesław Adamowicz.

Prosimy o inf. dotyczące dokumentacji, części (przekazania lub pomocy przy poszukiwaniach) oraz  propozycji wykonania potrzebnych elementów. Będziemy wdzięczni za pomoc i włączenie się realizację naszego przedsięwzięcia. Pracę nad renowacją ciągnika zaoferowali nauczyciele emeryci, firmy rolnicze, osoby prywatne – absolwenci oraz przyjaciele szkoły.

Kontakt: telefon 55-247-24-91, e-mail szkoły: zsndgd@wp.pl

lub osobiście w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim,

przy ulicy Warszawskiej 54 (warsztaty szkolne).

ursus