Poniedziałek, 2018-05-21

Jesteś tutaj:Start / Biblioteka / Aktualności

biblioteka1 biblioteka2
biblioteka3 biblioteka4

"Czytanie książki jest jak podróż po świecie drugiego człowieka."

Jonathan Caroll "Kraina Chichów"

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” otrzymała środki finansowe na zakup nowości wydawniczych, które przyczynią się do rozwoju zainteresowań uczniów i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu biblioteka szkolna planuje także wiele działań, m.in. zorganizowanie głośnego czytania dzieł polskich noblistów, wyjazdowe lekcje biblioteczne, wystawę „znalezisk”, podaruj bibliotece książkę, itp. Planuje także zacieśnić współpracę w środowisku lokalnych z biblioteką publiczna, pedagogiczna, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury.

Nauczyciele bibliotekarze zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów i rodziców o składanie do biblioteki szkolnej propozycji zakupu nowości wydawniczych (do 30.09.2016).

Bibliotekarze

konkurs