Licealiada 2016/2017- Mistrzostwa Powiatu Nowodworskiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

W dniu 8 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 zostały zorganizowane Mistrzostwa Powiatu Nowodworskiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem mistrzostw byli nauczyciele wf: Arkadiusz Kosmala, Magdalena Kozieł, Marcin Głowacki, fundatorem nagród Stowarzyszenie Warszawska54.org. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zawodników/ zawodniczek z terenu powiatu wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W pierwszej kolejności zostały rozegrane eliminacje drużynowe. W meczu dziewcząt po zaciętej walce ZS 1 pokonał ZS 2 w stosunku 3:2. W meczu chłopców ZS 2 pokonał ZS 1 w stosunku 3:0. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w Półfinałach Wojewódzkich w Kwidzynie.

W turnieju indywidualnym w kat. dziewcząt wśród 7 zawodniczek zwyciężyła Maja Szczerba ( ZS 1) przed Justyną Pakuła i Andżeliką Wiśniewską ( ZS 2 ). W kategorii chłopców wśród 9 zawodników najlepszym okazał się Krzysztof Ditter przed Marcinem Świątkiem i Tomaszem Gardynik ( wszyscy ZS 2 ). Najlepsi stanowiąc reprezentację powiatu wezmą udział w marcu 2017r. w Mistrzostwach Województwa w Goręczynie k/Kartuz.