WYJAZD NA TARGI AKADEMIA 2018

Dnia 20 marca 2018 roku w ramach projektu: „Żuławska Akademia EduTIKacji” odbył się wyjazd do Gdańska na Targi Akademia 2018.

W wycieczce uczestniczyły klasy: 4 TŻ, 4 TOT oraz wybrani uczniowie z klasy 4 TI, 2 TOŻ i 1 TOŻ wraz z opiekunami: Ireną Mesinger, Gabrielą Figacz, Jackiem Kuklińskim. Miejscem Targów był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

To jedno z największych i najstarszych  wydarzeń na terenie województwa pomorskiego, które organizowane jest od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim i towarzyszy jemu rocznica powstania UG, wpisując się jednocześnie w obchody święta uczelni.

Podczas Targów Akademia swoje stoiska zaprezentowały uczelnie wyższe z całej Polski, szkoły policealne, pomaturalne i językowe, a także wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielali szczegółowych informacji na temat najważniejszych procedur egzaminu maturalnego.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy