ŚWIĘTO LICZBY PI W ZESPOLE SZKÓŁ Nr 2

14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Obchody święta w tym roku miały charakter konkursu między 10 klasami.

Uczniowie rywalizowali w 6 konkurencjach:

1. Wykonanie plakatu
2. Reklama do hasła: " Matmę da się lubić"
3. Prezentacja wylosowanego matematyka
4. Konkurs słowotwórczy
5. Konkurs na skojarzenia
6. Test matematyczny.

Rywalizacja była bardzo zacięta i pasjonująca. CHAMPIONEM matematyki w tym roku szkolnym została zasłużenie klasa I SW. Drugie miejsce zajęła klasa II TIM, a trzecie klasa I TOŻ. Emocji i dobrej zabawy do ostatniej konkurencji było bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim klasom i ich reprezentantom za zaangażowanie i determinację.

Imprezę prowadziły uczennice klasy I TOT Małgorzata Neumann, Natalia Frischemut i Weronika Szwamber, którym bardzo dziękujemy. Nagrody dla zwycięzców wręczyła Pani dyrektor Wioletta Przyborowska. Dziękujemy również Pani dyr. Iwonie Świgoń i pani Marii Sobczyk za udział w naszym konkursie.

Głównymi organizatorami obchodów Dnia Liczby Pi byli nauczyciele matematyki Mirosław Kabza i Jacek Kukliński.