UDZIAŁ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KONKURSIE POD HASŁEM: „RAZEM DO ZAWODU”

Uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim przystąpili  do konkursu: Razem do zawodu organizowanego w ramach projektu: „Programy motywacyjne  dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem głównym konkursu jest wzmocnienie rozwoju gospodarczego regionu w obszarach odpowiadających lokalnym i regionalnym potrzebom rynku pracy poprzez przygotowanie kompetentnych kadr na rynek pracy, poprawa zatrudnialności absolwentów szkół zawodowych, podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w województwie pomorskim, a także promocja szkolnictwa zawodowego, w szczególności w zawodach odpowiadających branżom kluczowym Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza z siedzibą w Gdańsku.

Celem organizacji konkursu „Razem do zawodu” jest wyłonienie najlepszych prac wykonanych metodą projektu edukacyjnego przez zespoły projektowe złożone od 3 do 5 uczniów.

Konkurs składa się z 4 etapów:

1. Nadsyłanie przez Organ Prowadzący Karty zgłoszeniowej do Konkursu.
  2. Nadsyłanie przez szkołę Karty Projektu.
  3. Analiza przez zespół projektowy nadesłanych Kart Projektów, zawierających syntetyczny opis projektu pod względem formalnym oraz merytorycznym.
  4. Prezentacja przez zespół projektowy projektu przed komisją konkursową – Konkursu „Razem do zawodu”.

Miło jest nam poinformować, że zespół projektowy z klasy II Technikum – o profilu kształcenia: technik mechanik w osobach: Błażej Byra, Konrad Grot, Remigiusz Grzesiak, Konrad Jońca, Filip Kruszyński, Maksymilian Kwestorowski zakwalifikował się do IV etapu konkursu.

Z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie oraz bezpieczeństwo uczestników, konkurs odbędzie się w formule prezentacji online z wykorzystaniem platformy ClickMeeting.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w ostatnim już etapie konkursu, który odbędzie się dnia 10 marca 2021r.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy