TECHNIK INFORMATYK

Kolejnym z prezentowanych zawodów, który zamieszczamy w ramach naszego cyklu, prezentującego ofertę kształcenia Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim jest: TECHNIK INFORMATYK

OPIS ZAWODU:

Technik informatyk obsługuje, naprawia i konserwuje komputery typu PC oraz komputery i urządzenia mobilne, posługując się gotowym oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym. Do jego zadań należy montowanie oraz eksploatacja systemów oraz lokalnych sieci komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Zajmuje się również programowaniem aplikacji internetowych, w tym projektowaniem, tworzeniem i administracją stronami WWW i systemami zarządzania treścią. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu. Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się branż, w ramach  której powstało wiele specjalizacji, takich jak programista, administrator  sieci komputerowych, projektant stron internetowych. Kształceniem w zawodzie technik informatyk nasza szkoła zajmuje się już od ponad 16 lat. Posiadamy cztery pracownie komputerowe. Absolwent technikum będzie pracownikiem firm komputerowych, usługowych, produkcyjnych oraz jednostek administracji terytorialnej i innych instytucji. Wiedza i umiejętności zdobyte w czasie nauki w technikum informatycznym to przepustka do świata trzeciego tysiąclecia. W ramach zajęć w technikum informatycznym uczniowie uczą się programowania, budowy komputerów,  zasad działania systemów komputerowych, poznają multimedia i grafikę komputerową. Program nauczania odpowiada dynamicznemu rozwojowi informatyki.

OBOWIĄZKI:

1. gromadzenie i przetwarzanie danych,
  2. tworzenie programów i aplikacji użytkowych,
  3. zarządzanie danymi i administracja systemami baz danych,
  4. projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami www,
  5. tworzenie zestawów sprzętu  specjalistycznego,
  6. cyfrowe przetwarzanie obrazu i dźwięku,
  7. serwis i naprawa sprzętu komputerowego.

KOMPETENCJE:

1. posiadanie wiedzy informatycznej,
  2. zdolności do nauk ścisłych,
  3. zdolności analityczne,
  4. dokładność w działaniu,
  5. sprawność manualna i techniczna,
  6. kreatywność,
  7. zdolność przewidywania skutków działań,
  8. dobra koncentracja uwagi,
  9. współpraca i organizacja.

WYKSZTAŁCENIE:

1. Technika Informatyczne
  2. Studia Techniczne
  3. Kursy i certyfikaty specjalistyczne.

MIEJSCA PRACY:

1. Firmy komputerowe
  2. Punkty serwisowe sprzętu komputerowego
  3. Ośrodki obliczeniowe, instytucje tworzenia i eksploatacji oprogramowania
  4. Studio graficzne i dźwiękowe
  5. Firmy administrujące sieci komputerowe
  6. Dział obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa.

Być może jest to zawód dla Ciebie jeśli:

- interesujesz się elektroniką i techniką komputerową,

- masz umysł twórczy i analityczny,

- jesteś dokładny i systematyczny,

- jesteś podatny na innowacje i rozwój.

Następnym  prezentowanym zawodem w dniu 15 marca  będzie technik  żywienia i usług gastronomicznych.

CZEKAMY NA WAS !!!

w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 54

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, przedstawiającej nasze pracownie i wyposażenie.