KIERMASZ OFERT PRACY DLA TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW

Dnia 28. 10. 2022 roku  na terenie Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Kiermasz Ofert Pracy, w którego organizację włączyły się takie instytucje, jak: Młodzieżowe Centrum Kariery z Nowego Dworu Gdańskiego, Pomorska Wojewódzka Komenda OHP z Gdańska, Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim. Odbiorcami przedsięwzięcia byli uczniowie klas maturalnych Technikum, a także absolwenci ostatnich klas Branżowej Szkoły I stopnia.

Podczas Kiermaszu Ofert Pracy Pani Agnieszka Lutowska - doradca zawodowy i asystent EURES z OHP w Gdańsku przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze kwestie związane z podejmowaniem pracy za granicą. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest EURES i w jaki sposób może on pomóc w znalezieniu bezpiecznej pracy za granicą. Ponadto poruszone zostały zagadnienia związane z handlem ludźmi, omówiono zagrożenia czyhające na osobę poszukującą pracy ze zwróceniem szczególnej uwagi na rodzaj i formę zawieranych umów.

Młodzież miała okazję odwiedzić poszczególne stoiska na których można było zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej, sezonowej oraz pracy stałej.

Dziękujemy INSTYTUCJOM RYNKU PRACY za długoletnią i owocną współpracę z Zespołem Szkół.

mgr Gabriela Figacz