POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO POD PATRONATEM PANA STAROSTY NOWODWORSKIEGO JACKA GROSS

2 marca w Zespole Szkół odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego.

Uczniowie klas ósmych: Marzęcino, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 Nowy Dwór Gdanski, Ostaszewo, Tujsk oraz Kmiecin zmierzyli się w dwu etapowym konkursie.

Część pierwsza była w formie pisemnej, w której uczniowie musieli wykazać się wiedzą z gramatyki, słownictwa oraz kultury Wielkiej Brytanii.

W etapie drugim zadaniem uczniów było odegranie wylosowanych przez przedstawicieli swoich szkół scenek i odegranie ich przed Jury. Jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Pichola, Pan Starosta Jacek Gross, Pani Katarzyna Wojtkowska, Pani Natalia Wróbel oraz Pani Anna Czerwinska mieli nie lada wyzwanie oceniając wspaniałe występy ósmoklasistów. Między etapami, Przewodnicząca oraz Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Amelia Żurawska i Kaja Ławniczek oprowadziły naszych gości po szkole, pokazując główny budynek ZS oraz pracownie zawodowe, w których odbywają się zajęcia praktyczne.

W Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego:
- wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa w Marzęcinie,
- Miejsce III: Szkoła Postawowa w Tujsku,
- Miejsce II: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kmiecinie,
- Miejsce I: Szkoła Podstawowa w Sztutowie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tym pięknym wydarzeniu. Staroście Nowodorskiemu Panu Jackowi Gross za objęcie konkursu patronatem i dofinansowanie nagród, Pani Dyrektor Ewie Pichola za pełne wsparcie i uczestnicwo, Pani Katarzynie Wojtkowskiej za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, Pani Natalii Wróbel i Pani Annie Czerwinskiej za pomoc w przygotowaniach, Pani Irenie Mesinger za wykonanie przepięknej dekoracji i pomoc w zdobieniu sali, Pani Kasi Oniszko za cenne wskazówki, Pani Emilii Megger Lisewskiej oraz Pani Anecie Palczewskiej za wykonanie wraz z naszymi zdolnymi uczniami poczęstunku dla gości oraz naszym niezawodnym uczennicom za pomoc w przygotowaniach i dbaniu o najmniejsze szczegóły.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ:)
Nazwa "Zespół Szkół" jest nie tylko nazwą, ponieważ działamy jak ZESPÓŁ, RAZEM.