REKORD W JEDNOCZESNYM CZYTANIU

Bijemy rekord Polski w jednoczesnym czytaniu!

7 czerwca o 10:00 w sali gimnastycznej - zbieramy się na wspólnym czytaniu książek!

Tego dnia kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę.

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" odbywa się co roku. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.
Akcja ma również za zadanie zachęcić uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

Wydarzenie będzie dokumentowane fotograficznie, aby pokazać frekwencję. W ten sposób organizatorzy policzą uczestników i stwierdzą czy zostanie pobity rekord Polski w jednoczesnym czytaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Bibliotekarze Zespół Szkół