REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY NA XII MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁ W RUMMIKUB 2023

W piątek 06.10.2023 r. w Sztumskim Centrum Kultury odbyły się XII Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, w których naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 2cw Branżowej Szkoły I stopnia: Kacper Okrój
i Antoni Gołębiowski.

Nasi Panowie, którzy w świat Rummikuba weszli niecały miesiąc temu, dzielnie rozgrywali kolejne rundy z najlepszymi uczniami z całej Polski.

Dodać należy, że każdy z uczestników zagrał 4 rundy po 4 gry (w każdej rundzie), łącznie 16 gier, a wszystko to w czasie regulaminowych 4 godzin (po godzinie na każdą z rund).

W tegorocznych Mistrzostwach Szkół w Rummikub udział wzięło 114 uczniów z 59 szkół z całej Polski oraz ich 40  nauczycieli, którzy między sobą również rozegrali swój mistrzowski turniej.

Podsumowując nasz pierwszy w historii udział w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub:
- zajęliśmy 72 i 105 miejsce wśród wszystkich 114 grających uczniów
- 16 miejsce wśród 40 grających nauczycieli.

Jesteśmy dumni, że tam byliśmy, że naszą szkołę dzielnie reprezentowaliśmy i że dobrze się bawiliśmy, bo z najlepszymi z całej Polski zagraliśmy. A po powrocie gramy już dalej... ;) ćwiczymy do kolejnych mistrzostw :)

Opiekun Szkolny Rummikub,
Agnieszka Pyrzanowska