WYCIECZKA NASZYCH UCZNIÓW DO GDAŃSKIEJ STOCZNI REMONTOWEJ ORAZ FIRMY SEARGIN

Dnia 05.12.2023 uczniowie kl. 5 Technikum Mechanicznego  i 4 Technikum Informatycznego zostali zaproszeni przez Fundację Inspirujące Przykłady na zajęcia warsztatowe w Parku Naukowo Technologicznym, gdzie wysłuchali wykładu z prezentacją multimedialną na temat: "Postępu technologicznego w naszej cywilizacji", następnie mieli możliwość osobiście sterować różnymi robotami.

W drugiej części warsztatów klasa informatyczna spotkała się z przedstawicielami firmy informatycznej  "Seargin", gdzie mogli poznać specyfikę pracy i rekrutacji.

Natomiast klasa mechaników odwiedziła Stocznię Remontową w Gdańsku, gdzie zobaczyli miejsce, w którym naprawia się podzespoły statku oraz obejrzeli budowę promu dla polskiego armatora.