Spotkanie z pracodawcami

Dnia 11 października 2016 roku na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie z pracodawcami, którzy już od kilku lat współpracują z naszą szkołą w zakresie realizacji praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowej ...

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Nowodworski – Zbigniew Ptak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim – Wioletta Lewandowska, Pracodawcy Pomorza – Wiesława Kasperek, Forum organizacji związkowych – Halina Kulik, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim – Irena Gronalewska, Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim – Piotr Łukasiuk a także wychowawcy klas trzecich, których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu u pracodawców.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Wioletta Przyborowska serdecznie przywitała wszystkich uczestników spotkania i wyraziła słowa uznania wobec przedstawicieli firm i instytucji wspierających aktywnie proces dydaktyczny kształcenia zawodowego praktycznego.
Podczas spotkania zostały poruszone i omówione następujące kwestie:

• Wyniki nauczania i wychowania w szkole.
  • Realizacja kursów zawodowych (Tczew, Malbork).
  • Informacja o udziale w projektach edukacyjnych. Podsumowanie staży zagranicznych Erasmus+.
  • Planowane zmiany w systemie oświaty.

Na zaproszonych gości czekała również część kulinarna, przygotowana przez uczniów  technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczyciela przedmiotów gastronomicznych – Gabrielę Kuszner-Drobik.

Spotkanie miało na celu pogłębienie współpracy między Zespołem Szkół nr 2 a pracodawcami. Stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz podjęcia wspólnego dialogu na temat dalszej współpracy, podnoszenia jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz zbliżenia go do realnych potrzeb rynku pracy.

kierownik praktycznej nauki zawodu
mgr Gabriela Figacz