Współpraca Zespołu Szkół nr 2 ze szkołą w Elmshorn

Dnia 20 marca 2012 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami zaprzyjaźnionej szkoły z Elmshorn w sprawie współpracy niemiecko – polskiej szkół zawodowych...

Stronę niemiecką reprezentowała Pani Margerete Weber i Pan Udo Pfahl, natomiast stronę polską Pani Wioletta Przyborowska – dyrektor szkoły. Obie strony podpisały porozumienie, które ma na celu podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem praktycznej nauki zawodu. Strony Porozumienia określiły zasady i warunki wzajemnej współpracy. Przedmiotem współpracy jest wzajemna wymiana doświadczeń polegająca przede wszystkim na:

• wzajemnym szkoleniu kadry pedagogicznej w zawodzie kucharza i technika żywienia i gospodarstwa domowego
  • wyjazdów szkoleniowych kadry pedagogicznej
  • wymiany młodzieży - praktyki zawodowe
  • promocji szkół.