Radio Gdańsk 2010

26 października 2010 roku nauczyciele przedmiotów informatycznych zorganizowali dla klasy II technikum informatycznego wycieczkę do Radia Gdańsk.

Uczniowie zostali zapoznani z pracą w Gdańskim Radio, a w szczególności zobaczyli i dowiedzieli się:

• o pracy w studio nagrań, które jest jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie i przeznaczone zarówno do nagrań muzycznych, koncertów "live" z publicznością, realizacji telewizyjnych, jak i innych skomplikowanych form radiowych,
  • o pracy w studio kameralnym wykorzystywanym do produkcji nagrań muzycznych, słuchowisk, reportaży, programów z udziałem zespołów muzycznych, które są emitowane "na żywo" i innych form radiowych,
  • o pracy w studio masteringowym, w którym dokonuje się ostatecznej obróbki nagranych produkcji, obróbki dźwiękowej nagrań,
  • o pracy w studio lektorskim wykorzystywanym do produkcji form radiowych słowno-muzycznych.

Po spotkaniu w radio uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili teren Politechniki Gdańskiej, który mieści się tuż za siedzibą Rozgłśni Radia Gdańsk.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć i zwiedzić gówny gmach Politechniki Gdańskiej oraz nowy budynek wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.