Autobus 2012

Dnia 19 listopada 2012 roku o godzinie 1200 na skrzyżowaniu ulic Drzymały i Konopnickiej w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się ćwiczenia jednostek strażackich pod kryptonimem Autobus 2012.

W symulowanym zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym udział wzięli strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, funkcjonariusze policji, straży miejskiej, ratownicy medyczni.  Grupa uczniów naszej szkoły również została zaproszona do udziału w tych ćwiczeniach. Młodzież pełniła rolę uczestników oraz „poszkodowanych” w wypadku.

Ćwiczenia miały na celu  określenie poziomu koordynacji działań poszczególnych służb i instytucji, a przede wszystkim organów zarządzania kryzysowego na poziomie powiatowym i gminnym, jednostek ochrony przeciwpożarowej, służb zdrowia oraz zapewnienia ładu i porządku publicznego.

mgr Monika Gurak