Zawód POLICJANT

Dnia 28 listopada 2012 roku uczniowie klasy IV technikum informatycznego i IV technikum obsługi turystycznej z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim uczestniczyli w prelekcji dotyczącej specyfiki wykonywania zawodu policjanta. Spotkanie w formie prezentacji przeprowadziła Pani sierż. sztab. Paulina Grzesiowska, pracownik Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu policjanta, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku.

Służbę w policji może pełnić każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej o nieposzlakowanej opinii, korzystający w pełni z praw publicznych. Wymagane jest posiadanie wykształcenia co najmniej średniego oraz zdolności psychicznych i fizycznych koniecznych do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej.

Warto w tym miejscu wymienić szkoły policyjne, które zajmują się dalszym kształceniem i rozwijaniem kariery zawodowej policjanta, a są to:
Wyższa Szkoła Policyjna w Szczytnie, Szkoła Policji w Słupsku, Katowicach i Pile, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a także terenowe ośrodki szkoleniowe.

Doradca zawodowy,

mgr Gabriela Figacz