Międzynarodowy projekt Cultural Exchanges

W kwietniu i maju 2013 roku realizowany był w naszej szkole projekt międzynarodowy Cultural Exchanges – wymiana kulturowa – wraz ze szkołą z Portugalii. Realizacja projektu polegała na wymianie prezentacji w programie Google presentation poprzez pocztę gmail, przez grupę uczniów z klasy I tż oraz grupę z Portugalii.

Projekt realizowany był na lekcji języka angielskiego (omówienie słownictwa, tematyki, wyciągnięcie wniosków, przygotowanie pomysłów do prezentacji) z panią Małgorzatą Markun oraz na lekcji informatyki (nauka obsługi programu Google presentation, wykorzystanie założonych wcześniej skrzynek gmail, przygotowanie prezentacji wraz z własnymi zdjęciami) z panią Małgorzatą Popik.

Ze względu na otwartość uczniów oraz nauczycieli partnerskich, projekt może być kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.

W tym roku szkolnym każdy uczeń z grupy polskiej wykonywał wraz z przydzielonym uczniem z grupy portugalskiej prezentację na temat – BULLYING – PRZEMOC W SZKOLE. W przyszłym roku szkoła partnerska byłaby zainteresowana kolejnymi tematami oraz ewentualną wymianą – zaproszenie do Portugalii oraz chęć odwiedzenia naszej szkoły.

Projekt został przygotowany i zgłoszony do rejestracji w Polskim biurze NNS. W realizacji projektu brała również udział nauczycielka j. angielskiego, j. hiszpańskiego oraz informatyki i multimediów z Portugalii – pani Ana Barrosso.

Szkolni koordynatorzy,
mgr M. Markun, mgr inż. M. Popik