Forum Młodych 2013

Młodzież ze Szkolnego Klubu Myśli Politycznej działającego w ramach projektu Parasol Demokracji wzięła udział w 6 edycji Forum Młodych, które odbyło dn.27.10.2013 w Gdańsku.

Forum Młodych to coroczne spotkanie młodych ludzi z autorytetami życia publicznego, których pasja, zaangażowanie i dorobek mogą stać się inspiracją do działania na rzecz dobra wspólnego. Podczas forum poruszane są tematy, które dotyczą bezpośrednio młodzieży. W tym roku tematem przewodnim było społeczeństwo obywatelskie. Poruszano problemy związane z kulturą debaty i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego. Wspólnie z młodymi ludźmi zastanawiano się, gdzie przebiega granica między patriotyzmem a nacjonalizmem i dyskutowano o tożsamości obywatelskiej Europy. Zaproszeni paneliści wśród których byli między innymi Mateusz Kusznierewicz, wielokrotny medalista polski w żeglarstwie, profesor  Ireneusz Krzemiński, znany socjolog z UW opowiadali o swoim rozumieniu obywatelskości i swoich doświadczeniach w tym zakresie. Namawiali młodzież do włączenia się do życia społecznego w szkole w rożnych organizacjach lub w swoich społecznościach lokalnych. Młodzież chętnie dyskutowała i dzieliła się swoimi refleksjami. Organizatorem wyjazdu był koordynator projektu „Parasol Demokracji” p. Jacek Kukliński.