Wizyta w Elmshorn

W dniu 27.09.2013r. odbyło się spotkanie 5 szkół partnerskich w Szkole Zawodowej w Elmshorn, która uzyskała miano Szkoły Europejskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkół zawodowych z Chin, Hiszpanii, Belgii, Polski i Niemiec.

Stronę polską reprezentowała Pani Ewa Dąbska Starosta Nowodworski, Pani Wioletta Przyborowska Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 oraz Pani Gabriela Kuszner-Drobik nauczyciel ZS2.

Współpraca Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim ze szkołą w Elmshorn rozpoczęła się w roku 2008 roku. Oparta jest na realizacji wspólnego projektu edukacyjnego, którego celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego ze szczególnym uwzględnieniem praktycznej nauki zawodu. Przedmiotem dotychczasowej współpracy była wzajemna wymiana doświadczeń polegająca na szkoleniu kadry pedagogicznej w zawodzie kucharza i technika żywienia i gospodarstwa domowego, wymiana młodzieży w ramach praktyk zawodowych, doposażenie pracowni oraz promocja szkół.