Sprawdzian fryzjerów

Dnia 17.11.2013 roku fryzjerzy z klasy II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim mieli okazję sprawdzić swoje zdolności i umiejętności podczas sprawdzianu zawodowego, który odbywa się już  rokrocznie w salonie fryzjersko- kosmetycznym Pani Dagmary Kleszcz – Miejsce Aniołów.

Sprawdzian uczniowski to doskonały trening przed egzaminem czeladniczym, który czeka trzecioklasistów już w tym roku szkolnym. Podczas sprawdzianu, uczestnicy mieli za zadanie nawinąć włosy na wałki, uczesać damską fryzurę wieczorową oraz strzyc klasyczną fryzurę męską i ją wymodelować.

Komisja w składzie: Dariusz Degowski i Radosław Górczyński – wielokrotni mistrzowie fryzjerstwa artystycznego, brała pod uwagę technikę, staranność wykonania oraz kreatywność. Jednym z celów zorganizowania takiego sprawdzianu było też wyłonienie zwycięzców i ich zakwalifikowanie do konkursu wojewódzkiego, a zostali nimi uczniowie klasy III w: Diana Lewandowska, Sandra Gbel i Robert Słotwiński.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu
mgr Gabriela Figacz