Wyjazdy studyjne - hotel HILTON

Dnia 13. 11. 2013 roku ruszyły pierwsze wyjazdy studyjne w ramach projektu: Pomorskie- dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. Jednym z głównych założeń projektu są wizyty uczniów u pracodawców reprezentujących różne branże oraz zapoznanie uczniów z kulturą organizacyjną poszczególnych przedsiębiorstw.

Pierwszy wyjazd odbył się do hotelu Hilton w Gdańsku, a jego uczestnikami były klasy: 2TO i 3TŻ wraz z opiekunami: Panią Marzanną Trąbka, Eweliną Kępińską Lipińską, Magdaleną Haftkowską i Gabrielą Figacz.

Hotel Hilton Gdańsk usytuowany jest nad Motławą, z widokiem na piętnastowieczny Żuraw-najsłynniejszy symbol Gdańska. Malowniczo położony w sercu Starego Miasta oferuje 150 komfortowych pokoi i apartamentów, nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni prawie 600m ² oraz położony na najwyższej kondygnacji budynku kompleks Wellness z unikatowym letnim tarasem Urban Beach.

Marka Hilton jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży hotelarskiej, kojarzoną z prestiżem i komfortem, niepowtarzalną atmosferą oraz profesjonalną jakością usług. Twórcą potęgi był Conrad Hilton, który kupił swój pierwszy hotel w 1919 roku.

Wizyta polegała na oprowadzeniu uczniów po całym obiekcie hotelowym oraz zaprezentowaniu nie tylko pokoi i apartamentów, ale także restauracji hotelowej oraz centrum konferencyjnego wraz z częścią gastronomiczną. Została przygotowana specjalna prezentacja, przedstawiająca standardy i ciekawostki dotyczące specyfikacji pracy w hotelu Hilton.

Warto podkreślić, że takie wyjazdy studyjne to doskonała forma szkolenia wyjazdowego w miejscu, gdzie możemy poznać jak działają inni, a przy okazji od podstaw zobaczyć jak tworzono dane miejsce, jak udało się naszym gospodarzom odnieść sukces.

Szkolny koordynator projektu,
mgr Gabriela Figacz