Wyjazdy studyjne - HYDROMECHANIKA

Dnia 15. 11. 2013 roku odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach projektu: Pomorskie- dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. Tym razem uczniowie klasy 2TM i 4TM wraz z opiekunami: Panem Sylwestrem Brzezińskim, Wiesławem Adamowicz i Panią Gabrielą Figacz mieli okazję odwiedzić firmę Pana Wiesława Szajdy: Hydromechanikę w Piaskowcu.

To firma, kóra zajmuje się obróbką mechaniczną skrawaniem w zakresie operacji: tokarskich, szlifierskich i frezerskich. Oferuje również spawanie w osłonie gazów aktywnych i obojętnych oraz spawanie TIG. Dysponuje  zrobotyzowanym automatem spawalniczym ze stołem obrotowo-uchylnym, pozwalającym spawać elementy obrotowe i przestrzenne w zakresie przemieszczeń ramienia robota.

Wchodząc na teren firmy wszystkim uczestnikom zostały rozdane specjalne kamizelki i okulary ochronne, które należało założyć wchodząc na  główną halę produkcyjną. W asyście opiekuna i prezesa firmy- Pana W. Szajdy, uczniowie zwiedzali poszczególne sektory zajmujące się obróbką skrawaniem, szlifowaniem i elektrodrążeniem.

Szkolny koordynator projektu,
mgr Gabriela Figacz