JASEŁKA 2014

19 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Jasełka pt. "Boże Narodzenie w Twoim domu". Uczniowie pod przewodnictwem katechety Ks. Łukasza Góry, odegrali role osadzone w rzeczywistości szkolnej i codzienności. Boże Narodzenie to szczególny czas, przeżywany w bliskości rodzinnej. Jednak sens polega na tym, aby na nowo szukać Jezusa, który odradza swoje oblicze we wszystkich. Aktorzy przedstawili Boże Narodzenie w różnych domach, zarówno tych w których nie ma świąt, osób samotnych i cieszących się możliwością świętowania "w pełni". Naszym przesłaniem, było uzmysłowienie odbiorcom, że Jezus przychodzi do WSZYSTKICH, może zwłaszcza do tych, którzy są w tym czasie najbardziej osamotnieni i przygnębieni. Zamieszczone zdjęcia pomogą chociaż na chwilę odczuć atmosferę i klimat jaki panował w trakcie przedstawienia. Na zakończenie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczne, łamiąc się opłatkiem.