Młodzi głosują

W Zespole Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim jest realizowana w bieżącym roku szkolnym innowacja pedagogiczna pod nazwą Szkolny Klub Europejski. Uczniowie inicjują różnego rodzaju działania obywatelskie, patriotyczne i młodzieżowe. Głównym koordynatorem jest pan Jacek Kukliński.

W miesiącu wrześniu, poprzedzającym wybory parlamentarne, szkoła przystąpiła do programu Młodzi Głosują, którego głównym celem jest zaktywizowanie obywatelskie młodzieży i społeczności lokalnej.

Uczniowie podejmują szereg działań pro frekwencyjnych. Organizowane są lekcje wyborcze, akcje propagandowe, wywiady, spoty oraz happeningi.

W dniu 27 września 2011 roku młodzież zorganizowała przemarsz ulicami Nowego Dworu Gdańskiego. Uczniowie z kolorowymi transparentami i głośnym skandowaniem haseł namawiających do udziału w wyborach, udali się pod budynek Starostwa Powiatowego. Młodzież technikum turystycznego i technikum informatycznego została przyjęta przez pana wicestarostę Marcina Głowackiego i zaproszona do sali konferencyjnej. Pan wicestarosta wskazał na potrzebę świadomego uczestnictwa w wyborach parlamentarnych nie tylko młodzieży, ale całej społeczności lokalnej.

Zwieńczeniem programu Młodzi GłosująSzkolne Wybory Parlamentarne, które odbędą się 30 września 2011 roku. Liczymy, iż poprzez zaangażowanie i udział młodzieży oraz nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 również mieszkańcy Żuław skorzystają ze swojego prawa i odwiedzą lokale wyborcze w dniu 9 października 2011 roku.

Koordynator,
Jacek Kukliński