DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2

Tradycyjnie naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z całego powiatu nowodworskiego tj. z Marzęcina, Kmiecina, Ostaszewa, Stegny, Tujska, Sztutowa, Nowego Dworu Gdańskiego  i Mikoszewa. Podobnie, jak w latach ubiegłych młodzież a także ich rodzice, wychowawcy zwiedzili szkołę pod okiem uczniów przewodników.

W tym dniu zaplanowano liczne atrakcje i konkursy z nagrodami np. w pracowni Obsługi Turystycznej, na boisku Orlik i  bibliotece szkolnej. Uczniowie mogli skosztować przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poczęstunek. Pokaz drużyny sanitarno medycznej odbył się  szkolnej siłowni. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą kształcenia w naszej szkole i odwiedzili pracownie zawodowe. W pracowni informatycznej gimnazjaliści zobaczyli przygotowaną przez naszych uczniów prezentację i filmy o Zespole Szkół nr 2.

W szkolnym Ośrodku Kariery, nasi specjalni goście Pani Irena Gronalewska zaprezentowała działania podejmowane przez Cech Rzemiosł Różnych a Pan Piotr Łukasiuk, właściciel firmy STOLMACH przedstawił warunki przyjęcia uczniów na praktyki w zawodzie stolarza, w swojej firmie.

Młodzież z dużym zainteresowaniem zwiedzała warsztaty szkolne. Szczególną uwagę zwróciła na tablice pokazujące system działania układów w samochodach. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć remont traktoru, który jest rozpoznawalnym wizerunkiem warsztatów i już niedługo wróci na swoje miejsce przed budynkiem szkoły.

Harmonogram odwiedzin Szkoły, jak i dojazdy autokarowe zostały dostosowane tak, aby w tym dniu młodzież mogła odwiedzić Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr1. Dzień Otwarty Szkoły jest bardzo dużym przedsięwzięciem. Przy prezentacji poszczególnych pracowni, zaangażowanych jest ok 50 uczniów, nie licząc tych, którzy wcielą się w rolę przewodników po szkole. Nad prawidłowym przebiegiem Dnia Otwartego, jak i bezpieczeństwem uczniów czuwali dyżurujący nauczyciele i pracownicy szkoły.

Szkolny koordynator,
mgr Irena Mesinger